Jakie są sposoby sterowania wyświetlaczami monochromatycznymi (jednokolorowe) firmy RGB Technology?
Na czas zmiany treści na wyświetlaczach graficzno-tekstowych potrzebujemy podłączenia wyświetlacza do komputera. Za pomocą karty sieciowej (przewodowej - LAN lub bezprzewodowej - Wi-Fi) łączymy się z wyświetlaczem a następnie za pomocą programu RGB MonoStudio (dołączony do wyświetlaczy graficzno-tekstowych na płycie CD) zmieniamy treść na wyświetlaczu. Po wysłaniu kompozycji możemy odłączyć komputer od wyświetlacza. Informacja wysłana na wyświetlacz jest przechowywana w wewnętrznej pamięci a brak prądu nie kasuje ostatnio wgranej kompozycji.

Czy komputer jest potrzebny do sterowania wyświetlaczem monochromatycznym firmy RGB Technology?

Nie. Komputer potrzebny jest tylko do wysłania treści, która ma być wyświetlana na wyświetlaczach graficzno-tekstowych. W przypadku wyświetlaczy tekstowych w ogóle nie potrzebujemy komputera do zmiany treści. Wystarczy klawiatura komputerowa USB (dołączona do zestawu).

Czy można przygotować animację w zewnętrznych programach?
Tak, na przykład w programie Adobe Flash. W celu przygotowania animacji należy pamiętać aby plikami końcowymi były pliki graficzne o rozszerzeniu *.bmp, które dzięki programowi RGB MonoStudio możemy wysłać na wyświetlacz graficzno-tekstowy.
UWAGA: Ważne aby tworzyć animację o rozdzielczości wyświetlacza!

Jakie są funkcje wyświetlaczy tekstowych (sterowanych z klawiatury USB) w podstawowej wersji?
1) Edycja tekstu, który przejeżdża z prawej do lewej strony wyświetlacza.
2) Możliwość wyświetlania tekstu w pionie.
3) Możliwość wprowadzenia do 8.000 znaków, które są zapamiętane w wewnętrznej pamięci - brak prądu nie kasuje wpisanych informacji.
4) Możliwość zmiany prędkości tekstu.
5) Możliwość zatrzymywania tekstu - pauza 1s (możliwość zatrzymania tekstu na dłużej niż sekunda).
6) Wstawianie znaków specjalnych (strzałki, procenty, małpa - at itp.)
7) Możliwość wyświetlenia aktualnej godziny, daty oraz temperatury.
8) Możliwość pisania w 17 językach.

Czy urządzenia są odporne na warunki atmosferyczne?
Wszystkie produkowane przez RGB Technology wyświetlacze mogą służyć do zastosować zewnętrznych. Odporne są na deszcz, wiatr, pracują w temp. -20/+70 st. C

Piksel (ang. pixel – wyraz utworzony ze zbitki dwóch angielskich słów: picture+element) jest to najmniejszy jednolity (oraz subpiksel - przedstawiający konkretny kolor) element obrazu wyświetlanego na ekranie (monitora komputerowego, telewizora itp.), drukowanego (dotyczy technologii druku punktowego) lub uzyskiwanego za pomocą urządzeń przetwarzania obrazu (aparat cyfrowy, skaner).

Diody LED, żywotność urządzenia, technologia cienkoprofilowa.
Diody LED są elementami świecącymi, sukcesywnie zastępującymi żarówki oraz neony. Nie wszystkie jednak diody nadają się do produkcji wyświetlaczy. Za utrzymanie wysokich parametrów niestety trzeba płacić. Tanie diody (bezfirmowe lub nieselekcjonowane) posiadają szereg negatywnych cech: niska jasność jest przyczyną nieczytelności wyświetlaczy w słońcu; mały kąt świecenia diod powoduje że urządzenie jest czytelne tylko z pozycji prostopadłej; rozrzut jasności pomiędzy poszczególnymi LED-ami daje nieciekawy estetycznie efekt; wyżarzanie diod z czasem – skutki wiadome. Do produkcji wyświetlaczy w naszej firmie stosujemy tylko diody wolne od powyższych wad oraz w pełni selekcjonowane (każda pojedyncza sztuka). Żywotność dobrych diod LED określa się w setkach tysięcy godzin pracy (czyli kilkadziesiąt lat). Technologia cienkoprofilowa to szereg innowacyjnych rozwiązań, które w połączeniu pozwalają na rewelacyjny wynik grubości wyświetlaczy – tylko 3cm. Na czym polega wyższość technologii 3cm nad innymi? Urządzenie grube nie wygląda nowocześnie. Montując nieestetyczny wyświetlacz w obrębie wejścia do firmy celem podniesienia prestiżu, można uzyskać efekt odwrotny. Cienkie urządzenie w wykonaniu ALU stanowi o lekkości wyświetlacza. Klienci określając nawet wyłączony produkt mówią: „widać, że jest to generacja wyświetlaczy zaawansowanych technologicznie”.